Görsel Şölen: Red Dead Redemption 2 Oyununun Özellikleri Nelerdir?
Oyun

9 dk okuma

Red Dead Redemption 2, ilk kez 2018 yılında Playstation ve Xbox Games için piyasaya sürülen ve Red Dead Redemption serisinin üçüncü versiyonu olan video oyundur. Dünya genelinde birçok oyun tutkunu tarafından üst düzey beğeni toplamayı başaran RDR2, temel olarak bir açık dünya oyunudur. Etkileyici görselleri, efektif oyun kontrolü, güçlendirilmiş grafik ayarları ile fark yaratan Red Dead Redemption 2 hakkında en çok merak edilen konulardan biri de oyunun talep ettiği sistem gereksinimleridir.

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, günümüzde ortalama bilgisayarların karşılayabileceği düzeyde donanımları içerir. RAM  ve depolama gereksinimi bakımından ortalama standartlar talep eden RDR2, NVIDIA GeForce GTX 770 2 GB ya da AMD Radeon R9 280 3 GB ekran kartlarıyla rahatlıkla oynanabilir. Bununla birlikte Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, en ön plana çıkan ve oyun tutkunları tarafından fazlasıyla beğeni toplayan durum işletim sistemi gereksinimidir.

Günümüzde benzersiz grafikler, iddialı oynanış deneyimleri ile ön plana çıkan birçok video oyunu, işletim sistemi bakımından sınırlandırıcıdır. Bu durum, Red Dead Redemption 2 için tam tersidir. Windows 10’a yönelik herhangi bir yönlendirmenin olmadığı oyunu Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarlarla dahi oynamanız mümkündür. Bu noktada tek sınırlayıcılık bilgisayarınızda Service Pack 1’in bulunuyor olmasıdır. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri arasında yer alan diğer donanım gereklilikleri de ortalama standartlardadır.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, özellikle oyun deneyimizi güçlendirmeniz açısından önemlidir. Minimum gereksinimler, belli grafik seviyeleri ile RDR2 deneyimi vadederken önerilen sistem gereksinimleri ise oyunun vadettiği sıra dışı öykünün sınırlarını zorlayarak bu öykünün bir parçası haline dönüşmenizi sağlar. Red Dead Redemption 2 hikayesi, bilindiği üzere Arthur Morgan’ın zerine kurgulanmıştır.

Vahşi Batının zorlu koşullarında hayatta kalmaya çalıştığınız oyun, 1899 Amerika’sını anlatır. Van der Linde çetesinin bir üyesi olarak başladığınız oyunu interaktif şekilde yönlendirmeniz mümkündür. Oyunun hikayesi temel olarak yapacağınız seçimlere göre şekillenir. Van der Linde çetesini eski gücüne kavuşturmak için mücadele edebilir ya da çeteden ayrılarak bağımsızlığınızı ilan edebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, bu noktada da oyun tutkunları açısından önemlidir. Keza oyunun bu sıra dışı ve üst düzey beğeni toplayan hikayesi, ilave hikaye modlarına da ev sahipliği yapar. Güçlü donanımlar ve yazılımlarla bu hikaye modlarını da eşsiz bir deneyim eşliğinde oynayabilir ve 1899 Amerika’sının büyüleyici atmosferinin bir parçası haline dönüşebilirsiniz.

Mac için Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri kapsamında merak edilen konulardan biri de Apple tarafından geliştirilen Mac bilgisayarlarda oyunun göstereceği performanstır. Genel olarak Apple Mac bilgisayarlar, video oyunlarda üst düzey performans göstermez. Özellikle RDR2 gibi video grafiklerin yüksek olduğu oyunlarda Mac laptoplar, bazı önemli problemleri beraberinde getirebilir.

Her ne kadar MacBook Air M1 ve üzeri laptoplarla RDR2 deneyimi yaşamanız mümkün olsa da ısınma ya da kasma gibi sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Daha çok yazılım ve iş gereksinimlerinin karşılanması amacıyla geliştirilen MacBook cihazlar, RDR2 gibi oyunlarda arzu ettiğiniz grafik performansını göstermeyebilir. 

Windows için Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri konusunda oyun dünyasında en çok tartışılan konulardan biri RDR2’nin işletim sistemine yönelik oldukça minimal boyutlu taleplere sahip olmasıdır. Keza modern video oyunların çok büyük bir bölümü en güncel Windows sürümlerine uygun şekilde oyun tutkunlarıyla buluşur.

Bu ise işletim sistemi açısından bilgisayar ve oyuncuların sınırlandırılması anlamına gelir. RDR2’de ise bu durum söz konusu değildir. En güncel Windows sürümlerinin yanı sıra RDR2 deneyimini Windows 7 ve Service Pack 1 yüklü bir bilgisayarla dahi oynayabilirsiniz. Dolayısıyla işletim sisteminden çok Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri için bilgisayarların sahip olması gereken donanım özellikleri önemlidir.

Unutulmaz Deneyim: Red Dead Redemption 2 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, oyun performansını etkileyen oldukça önemli bir etkendir. Bununla birlikte sadece oyun performansı açısından değil, bilgisayarınızın oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını önceden öğrenebilmeniz açısından da sistem gereksinimleri önemlidir. Özellikle minimum sistem gereksinimleri, oyunun bilgisayarınız tarafından çalıştırılıp çalıştırılamayacağını anlamının en kolay yoludur.

Red Dead Redemption 2 minimum sistem gereksinimleri ise genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • İşlemci: AMD FX 6300 ya da Intel Core i5-2500K
 • RAM: 8 GB
 • VRAM: 2 GB
 • Depolama Alanı: 150 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 280 veya Nvidia GeForce GTX 770,
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit Service Pack 1

Bu donanım özelliklerine sahip olan laptop ya da masaüstü bilgisayarlar, RDR2’yi sorunsuz bir şekilde çalıştıracaktır.

Red Dead Redemption 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, sadece bilgisayarınızın oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağı ile ilişkili değildir. Aynı zamanda grafik ve oyun deneyimi bakımından bu denli üst düzey bir deneyim vadeden oyunlarda bu deneyimi güçlendirmenin yolu güçlü donanımlardan geçer. Dolayısıyla önerilen sistem gereksinimleri, oyunlardan maksimum düzeyde verimlilik almanız açısından önemlidir.

Red Dead Redemption 2 önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X veya Intel Core i7-4770K ve üzeri
 • RAM: 12 GB
 • VRAM: 4 GB
 • Depolama Alanı: 150 GB (SSD)
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 veya Nvidia GeForce GTX 1060 ve üzeri
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit

Bu Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri ile RDR2 deneyiminizi ikiye katlayabilir ve oyunun muhteşem video grafiklerini kusursuz bir atmosferde yaşayabilirsiniz.

Gerçekçi: Red Dead Redemption 2 Sistem Özelliklerini Nasıl Öğrenirsiniz?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, birçok farklı şekilde öğrenilebilir. Oyunun yapımcısı olan Rockstar Games’in resmi web adresi üzerinden resmi verilere ulaşmak mümkündür. Bununla birlikte oyunun yayıncısı olan Steam platformu üzerinden de yine resmi verilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın özelliklerini inceleyerek oyunun talep ettiği gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını test edebilirsiniz. 

Red Dead Redemption 2 Oyunu Kaç GB RAM İster?

Red Dead Redemption 2 oyun performansı için en önemli unsurlardan biri de hiç şüphesiz RAM kapasitesidir. Bilgisayarlarda RAM donanımı, bilgisayarın açık olduğu süreler boyunca veri kaydının yapılmasını sağlar. Bu yüzden video grafik ayarları yüksek oyunlarda RAM, son derece önemli bir donanımdır. Red Dead Redemption 2 RAM gereksinimleri kapsamında minimum 8 GB RAM desteğine ihtiyaç vardır. En yüksek verimlilikle RDR2 deneyimi içinse bilgisayarınızın RAM kapasitesinin 12 GB ve özeri olması önemlidir.

Heyecan Verici: Red Dead Redemption 2 Oyununu Oynarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri, oyun içi deneyimi etkileyen en önemli unsurlardandır. Dolayısıyla her şeyden önce bilgisayarınızın RDR2 için uygun niteliklere ve donanıma sahip olması gerekir. Bununla birlikte RDR2 oynarken oyun içi performansı artırmanın en önemli yollarından biri uygun dış donanımlara sahip olmaktır. Özellikle oyun hızlandırma ve bilgisayarın performansını artırmak istiyorsanız bu noktada SSD gibi dış donanımların kullanımına özen gösterebilirsiniz.

scrolltotop svg