Pubg Mobile Uc / E-Pin Kodu Nereye Yazılır? Nasıl Kullanılır?
Oyun

9 dk okuma

Stresli anlarda ya da boş vakitlerde Pubg oyununu oynamayı seviyorsanız muhtemelen UC terimine aşinasınızdır. Oyun içinde yapabileceklerinizin sınırını genişleten ve alışveriş imkanı sunan UC sadece bu oyun içinde kullanıma uygun spesifik bir ödeme biçimidir. E-Pin genellikle aynı üreticinin farklı oyunlarında geçerken UC sadece Pubg mobile oyununda kullanılabilir. Peki, nedir ve ne işe yarar?

Pubg UC Nedir ve İşe Yarar mı?

Tencent Games şirketi tarafından geliştirilen ve kısa süre içinde dünya çapında popüler olmayı başaran Pubg oyunu devasa bir kurmaca evrende geçer. Yaratılmış bu yeni dünyaya girişte oyuncular bir uçaktan atlayarak farklı alanlarda hayatta kalmaya çalışır. Arkadaşlarınızla birlikte sesli oynamanıza izin veren bu oyunda daralan çemberde hayatta kalmak için farklı yollara başvurabilirsiniz. Birini sizin koruyucunuz olmaya ikna edebilir, kendinizi korumak için silah ve cephane toplayabilir ya da saklanarak hiç görünmeden direnmeyi deneyebilirsiniz.

Savaş, saklan, kaç… Neyi seçerseniz seçin hayatta kalan son kişi olmak için uğraşacaksınız. Kazanmanın yolu buradan geçiyor. Oyunu nasıl oynayacağınız ve kimlerle oynayacağınız size kalmış! Biz gelelim bu oyun içinde başarı şansınızı artırmak ile kalmayan aynı zamanda yeni imkanlar tanıyan UC kavramının ne olduğuna.

Oyun içinde kullanılan silah çeşitleri, cephanelikler, yardımcı itemler, kıyafetler ve aksesuarlar gibi birçok farklı unsura sahip olmak paraşütle atlayarak yeryüzüne vardığınız andan itibaren hayatta kalmanız için en önemli eşyalardır. İlk indiğiniz andan itibaren bu itemleri arasanız da bazen bulamayabilir, tam alırken ölebilirsiniz. Silah ve cephane olmadığı için oyunu öğrenemeden sürekli ölebilirsiniz. Bu da oyundan çabuk sıkılmaya ve acemilikte pes etmenize neden olabilir. Başkalarına pusu kurarken ya da çevreyi ararken kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız cazip ücretlerle satın alacağınız UC kodları sayesinde oyun içi alışveriş yapabilirsiniz.

Steam üzerinden mobil olarak oynanması ile altın çağını yaşayan Pubg sadece bir oyundan ibaret değildir. Farklı insanlarla tanışmak, aktivite yapmak ve sosyalleşmek için de kullanabileceğiniz bir platformdur. Sosyalleşirken karakterinizin etkileyici görünmesini istiyorsanız mağazadan ona yeni kostümler alarak diğer oyuncular arasında farklı olabilirsiniz. Oyun içi düzenlenen etkinliklere giriş hakkı ve ayrıcalıklar gibi birçok farklı unsuru içinde barındıran Pubg Mobile E-pin ve UC sayesinde kısa sürede başarıya koşarken havalı görünümünüzden de bir şey kaybetmeyeceksiniz. Kostüm tasarımları ile dikkat çeken Royle Pass etkinliğine katılım ve ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanmak için Pubg UC kodlarını denemeniz gerekir.

Pubg Mobile UC Çeşitleri ve Yapabilecekleriniz

Pubg oyunundan zevk alsanız da sürekli aynı kostüm ve itemlerle oynamaktan sıkılmış olabilirsiniz. Her oyun başında diğer oyuncularla eşit koşullarda başlasanız da şansınız yaver gitmediği için geride kalıyorsanız Pubg UC kurtarıcınız olabilir. Üstelik oyunda yapabileceklerinizin sınırı genişlediği için tekdüze performansın dışına çıkarak eğlencenizi katlayabilirsiniz. Peki hangi UC size göre ve neler yapılabilir?

60 UC, 300 + 25 UC, 600+60 UC, 3000 + 850 UC, 6000 + 2100 UC ve 1500 + 300 UC gibi farklı ürün çeşitleri ile sunulan para biriminin miktarına göre yapılanlar değişir. Pubg her yeni sezon başlangıcında UC konusunda avantaj sunar. Ara dönemde alım yapabileceğiniz gibi bu zaman diliminde de ekstra fırsata sahip olabilirsiniz.

Sezon başında ortalama olarak 600-700 UC harcayarak kostüm konusunda kendini aşan Royle Pass etkinliğinde yerinizi alabilirsiniz. Normal şartlarda satın almak için en az 4000 UC harcamanız gereken hediyeleri Royle Pass Bileti ile neredeyse 7’de 1 fiyatına sahip olabilirsiniz. Farklı görevlere erişim sağlayarak kısa sürede en çok istenen hediyelerden birine sahip olmak için yarışabilirsiniz.

Elite Pass Plus olarak bilinen ve Royle Pass etkinliğinin bir üst versiyonu olan kademeye de UC harcayarak ulaşabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere elite üyelik fırsatı sunan bu kademede alacağınız çoğu eşyada ekstra indirimler olur. Rütbe atlarken normalin çok daha üstünde bir hız ve başarı elde edebilirsiniz. İster en korkunç ister en estetik görünen eşyalara ve nadir bulunan itemlere sahip olabilirsiniz.

UC miktarı ile yapabilecekleriniz sezonun hangi döneminde olduğunuza, kampanyaya ve oyun geliştiricilerine göre değişebilir. Verilen rakamlar ortalama değerler üzerinden ele alınmıştır. Oyunun acemisi iseniz denemek için 60 UC ile başlayabilir, hevesiniz arttıkça miktarı yükseltebilirsiniz.

Pubg Mobile E-pin olarak size Razer Gold kartlarını da sunar. UC paraları birim değer üzerinden alınırken Razer Gold ürünün üzerinde TL karşılığı bulunur. Örneğin, 100 TL Razer Gold aldığınız zaman bakiye olduğu şekli ile hesabınıza aktarılır. Farklı oyunlarda da kullanabileceğiniz bu parayı sadece Pubg Mobile UC almak için de kullanabilirsiniz. Sistemden aktarım yaparak Pubg üzerinden beceri ve item için market kullanım türü olan UC birimine dönüştürebilirsiniz.

Pubg Mobile UC fiyatları birim fiyata göre değişmekle beraber size geniş bir çeşitlilik sunar. Çoğunlukla belli bir miktarını aldığınızda hediyeli olarak elinize fazlası geçer. Örneğin, 300 UC’ye 25 UC hediyedir. 6000 UC gibi yüksek bir rakam satın aldığınızda 2100 UC hediye edilir.

Pubg Mobile UC satın aldım Nasıl Yükleyeceğim?

Pubg Mobile UC satın almaya karar verdiğiniz zaman Turkcell Pasaj gibi teknoloji konusunda geniş çeşitlilik sunan ve deneyimli alanlara yönelmek faydanıza olur. Fiyat avantajının yanı sıra tek kullanımlık ve sadece size ait kodlara sahip olmak için güvenilir yöntemler seçmelisiniz. Pubg Mobile E-pin olarak Razer Gold kartı alabilir ya da direkt UC olarak yükleme yapabilirsiniz. Elinize geçen kodu kullanmanın yolunu kısaca anlatalım.

İlk olarak tarayıcıdan www.midasbuy.com adresinden hesabınız olması gerekir. Hazırda hesabınız yoksa “Hesap Oluştur (Create Account)” kısmından öncelikle işlem yapmanız gerekir. Site içi yönlendirmelerle hesap girişi yapabileceğiniz gibi aşağıda verdiğimiz kısa linklerle de yükleme yapabilirsiniz.

UC Yükleme: Hesaba giriş tamamlandığında sağ üst bölümde yer alan farklı ülke isimleri arasından uygun olanı seçin (Örnek: Turkey). Pubg Mobile oyununa girişte kullandığınız ID karakterlerini doğru bir şekilde girmelisiniz. Satın aldığınız UC kodu “Redeem gifts” başlıklı kutucuğun içine doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olun. Devam (Ok, Enter) diyerek işlemi tamamladığınız zaman oyun içi satın alım paranız yüklenmiş olur. (UC Kod Yükleme linki: https://www.midasbuy.com/midasbuy/ot/redeem/pubgm )

Razer Gold Yükleme: Oyuncu No doğrulama bilgisine kendi ID bilginizi girdikten sonra ödeme yöntemi olarak “Razer Gold Pin” seçmelisiniz. Açılan bölümde karşınıza para karşılığı olarak UC miktarı belirir (Örnek: 33 UC = 5 TRY). Elinizdeki para miktarının ne kadarı ile UC almak istiyorsanız ona göre seçim yapabilirsiniz. Ödeme butonuna bastığınız zaman doğum tarihi, Razer Gold bilgisi (E-Pin ve Seri No) istenir. Bunları doğru bir şekilde girerek devam ettiğinizde hesabınıza UC olarak yükleme yapılır.

(Razer Gold Kod Yükleme linki: https://www.midasbuy.com/midasbuy/tr/buy/pubgm )

Bazı durumlarda Razer Gold kodunuzu aktifleştirmeniz gerekebilir. Kodunuz site tarafından hatalı bulunuyorsa öncelikle bu işlemi denemenizi tavsiye ederiz. https://gold.razer.com/ adresinden üye girişi yapın ya da hesap oluşturun. Girişten sonra sol üst kısımdaki “GOLD” yazısının üzerine tıklayın. Sırası ile “Şimdi Yükleme Yap” ve “Reload Now”, “Razer Gold PIN” yazılarını seçin. Kod yükleme bölümüne elinizdeki pin ve seri numaraları girip “Next” diyerek devam edin. Kayıtlı cep telefonunuza iletilen onay SMS kodunu karşınızda çıkan ekrana yazın. Bu işlem kodu aktif hale getirdiği için sorunu muhtemelen çözecektir. Eğlenceyi katlamak için oyun pinleri & üyelikler seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

scrolltotop svg