Annenizle Beraber Yapabileceğiniz Aktiviteler
Anne & Bebek

13 dk okuma

Anneler günü annenizin sevgisini, fedakarlığını ve çabasını hatırlayarak onları mutlu edebilmeniz için bir fırsattır. Anneler gününe özel bir hediye vermekle yetinmek yerine annenizle birlikte güzel bir gün geçirmek istiyorsanız pek çok alternatif olduğunu bilmelisiniz. Özel bir gün olduğundan dolayı birlikte yapacağınız aktivitelerin daha anlamlı olacağını ve unutulmayacağını bilmelisiniz. Gündelik hayatın temposu ya da iş yoğunluğu gibi sebeplerle annenize yeterince zaman ayıramadığınızı düşünüyorsanız, dolu dolu bir gün geçirerek telafi etmeye çalışabilirsiniz.

Anlamlı ve keyifli vakit geçirmenin çeşitli yolları vardır. Siz de hemen her zevke ve bütçeye uygun önerileri inceleyerek sizin için en uygun aktiviteye karar verebilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Anneler Günü Aktiviteleri

Anneler günü yaklaşırken pek çok kişi anneleri için ne yapabilecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşar. Fiziksel olarak daha az yorulacağınız ve kısmi olarak dinlenerek geçireceğiniz bir yandan da eğlenebileceğiniz bir gün olmasını istiyorsanız, aşağıdaki önerileri inceleyebilirsiniz:

 • Film Gecesi Yapın: Annenizle birlikte güzel bir film izlemek, sıcak bir kahve ya da çay eşliğinde güzel zaman geçirmenin en keyifli yollarından biridir. Son zamanlarda oldukça popüler olan online dizi ve film platformları ile evinizi sinema salonuna çevirebilirsiniz.
 • Yeni Tarifler Deneyin: Daha önce tatmadığınız bir yemeği birlikte yaparak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Bir yandan sohbet ederken, diğer yandan da yemek yapmak yüzleri güldüren bir aktivite olacaktır.
 • Kitap Okuyun: Kısa hikayeler okuyarak üzerine konuşabilirsiniz. Edebiyat sohbetleri tadında geçecek bu etkinlik, entelektüel anlamda da sizi tatmin edebilir.
 • Dans Günü Yapın: Evden çıkmanıza gerek kalmayacak şekilde kısa bir online dans dersi alabilirsiniz. Dans hali hazırda ilginiz olan bir aktivite ise annenizle birlikte koreografi hazırlamak gibi etkinlikler yapabilirsiniz.
 • Oyun Oynayın: Klasik ve bilinen oyunlara yönelebileceğiniz gibi güncel oyunları da tercih edebilirsiniz. İster kutu oyunları oynayın ister online oyunlara şans verin. Beraber keyifli vakit geçirmenin en eğlenceli yöntemlerinden biri olduğunu göreceksiniz. Üstelik Turkcell Pasaj‘da bulunan çeşitli oyun konsolları ve oyunlar ile birlikte bu özel güne yeni bir boyut katabilirsiniz.
 • Nostalji Günü Yapın: Anıları gün yüzüne çıkarmaya ne dersiniz? Saklanan objeler, eski fotoğraflar ve videolar… Mutlulukla hatırladığınız anıları birbirinize hatırlatarak duygusal vakit geçirebilirsiniz.

Dışarıda Yapabileceğiniz Anneler Günü Aktiviteleri

Evde vakit geçirmeyi tercih etmiyorsanız annenizle birlikte yapabileceğiniz pek çok dış mekan aktivitesinin de olduğunu hatırlamalısınız. Üstelik bahar ayının güzel hava şartları da açık hava aktiviteleri için harika bir fırsattır. Beraber keyifli bir gün geçirebileceğiniz etkinliklerin bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Piknik Yapın: Doğayla iç içe bir alanda piknik yapmak harika bir fikir olabilir. Gerekli malzemeleri önceden hazırlayarak annenize sürpriz de yapabilirsiniz.
 • Yürüyüşe Çıkın: Annenizle birlikte doğa yürüyüşü yaparak sağlıklı ve meditatif bir zaman geçirebilirsiniz. Ormanlık alanlar, parklar veya plaj yolu gibi güzel bir yürüyüş rotası seçerek manzaranın keyfini de çıkarabilirsiniz.
 • Bisiklet Sürün: Bisiklet sürmek hem keyifli hem sağlıklı bir etkinliktir. Pek çok yerde bisiklet kiralama seçenekleri olduğu için dilediğiniz lokasyonu seçebilirsiniz.
 • Bahçe Çalışmaları Yapın: Annenizle birlikte bahçe çalışmaları yapmak da ilginç bir fikir olabilir. Eğer varsa bahçenizi düzenlemek, bitkilerinizi sulamak, toprak ekip biçmek gibi faaliyetler tatmin edici olabilir.
 • Spontane Bir Gezintiye Çıkın: Birlikte yeni yerler keşfetmek ve yeni şeyler denemek için plansızca gezintiye çıkabilirsiniz. Bazen bir plana bağlı kalmamak son derece rahatlatıcı olabilir. Annenizi neyin mutlu edeceğine yolda birlikte karar verebilirsiniz.
 • Birbirinden Güzel Fotoğraflar Çekin: Annenizle birlikte şehirde yürüyüşe çıkıp birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Üstelik fotoğraf baskı makineleri ile çekimlerinizin çıktısını hemen alabilirsiniz.

Yaratıcı Anneler Günü Aktiviteleri

Anneler günü, annelerinizi özel hissettirebileceğiniz en önemli günlerden biridir. Bu özel günde birlikte yaratıcı aktiviteler yaparak özgün vakit geçirebilirsiniz. Yaratıcı aktiviteler, hem eğlenceli hem anlamlı etkinlik olduğundan dolayı mükemmel bir seçenek olabilir. İster çocuklarınızla, ister annenizle birlikte yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz pek çok farklı aktivite seçeneği vardır. Mesela birlikte el işi yapmak hem keyifli hem de sonuçta ortaya güzel bir ürün çıkacak olması açısından son derece tatmin edicidir. Çeşitli malzemelerle çiçekler, dekoratif eşyalar, takılar ve hatta örgü işlerini birlikte yaparak anneniz için manevi değeri yüksek bir hediye de yapabilirsiniz.Birlikte tadım yapmak da keyifli bir aktivite olabilir. Birlikte yeni mekanlar araştırarak, yeni yemekler deneyerek birbirinizle daha fazla vakit geçirirken yeni bir deneyim yaşamanın tadını da çıkarabilirsiniz. Anneniz sanata ilgi duyuyorsa örneğin birlikte resim yapabilir veya workshoplara katılabilirsiniz. Bu gibi aktiviteler stres atmak ve zihninizi dinlendirmek için de harika bir seçenektir. Yaratıcı şeylerle uğraşarak sadece eğlenmekle kalmaz, aynı zamanda yaratıcılığınızı da geliştirebilirsiniz.

Hareketli ve Sağlıklı Anneler Günü Önerileri

Anneler gününde sağlık ve spor aktiviteleri de değerlendirilebilir. Birlikte yapılan bu etkinlikler aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için önemli adımlardan biridir. Anneler gününde yapabileceğiniz sportif aktivitelerin birkaçı şöyledir:

 • Koşu/Yürüyüş: Anneler gününde yapabileceğiniz en basit aktivitelerden biridir. Hava koşulları uygun ise yeşil bir alanda yürümek ya da koşmak güzel bir seçenektir.
 • Yoga: Yoga, anneniz ile birlikte yapabileceğiniz bir başka harika aktivitedir. Yoga, sadece fiziksel sağlığınız için değil zihinsel sağlığınız için de faydalıdır. Birlikte yoga yapmak, aranızdaki bağı güçlendirecek ve rahatlamaya yardımcı olacaktır.
 • Kamp: Doğa yürüyüşlerine katılabilir, tırmanış ya da dalış gibi pek çok aktivite yapabilirsiniz. Fakat günün sonunda sizi en çok mutlu edecek şey annenizle baş başa kamp yapmak olabilir. Sohbet ederek geçireğiniz birkaç saat bile kamp alanında bambaşka bir boyuta ulaşacaktır.

Anneler gününde sağlık ve spor aktiviteleri yaparak anneniz ile hem eğlenceli hem de sağlıklı bir gün geçirebilirsiniz. Yukarıdaki önerilerden birini veya birkaçını aynı gün içerisinde deneyebilir ve unutulmaz bir anneler günü geçirebilirsiniz.

Sanatsal ve Kültürel Aktiviteler

Anneler günü için daha dolu dolu bir aktivite arayışındaysanız, kültürel etkinlikler size hitap edebilir. Yeni şeyler öğrenirken birlikte vakit geçirebilirsiniz. Beraber yapabileceğiniz keyifli kültürel aktivite önerileri arasında şunlar sayılabilir:

 • Müzeleri keşfedin: Birlikte müzeleri gezmek, sanat eserlerini incelemek ve tarihi eserler hakkında bilgi sahibi olmak öğretici bir deneyim yaşatabilir. Denk gelirseniz müzelerde düzenlenen özel sergilere de katılabilirsiniz.
 • Sanat etkinliklerine katılın: Sanata ilgi duyuyorsanız, çeşitli uygulamalı ya da teorik sanat etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 • Konserlere gidin: Canlı müzik dinlemek ve dans etmek için annenizin favori sanatçılarından birine konser bileti almayı düşünebilirsiniz.
 • Tiyatro veya sinemaya gidin: Birlikte tiyatro ya da sinemaya gitmek, ardından izledikleriniz üzerine konuşmak anneler günü planı için iyi bir seçenek olabilir.

Sofistike Anneler Günü Aktiviteleri

 • Binicilik Kulübüne Gidin: Anneniz için unutulmaz bir aktivite planlamak istiyorsanız, birlikte binicilik kulübüne gidebilirsiniz. İlk yapmanız gereken şey, şehrinizdeki binicilik kulüplerini araştırmak olmalıdır. Pek çok şehirde katılabileceğiniz bir binicilik kulübü yer alır. Elbette çoğu kulübün deneme binicilik dersi sunduğunu unutmamalısınız. Bu dersler binicilik hakkında temel bilgileri edinmenizi ve kulübün öğretmenleri dahil diğer üyeleri tanımanızı da sağlar. Böylece heyecanlı saatler geçirirken sosyalleşe de bilirsiniz.
 • Spaya Gidin: Anneler gününde annenizin stresini azaltmak ve ona keyifli bir deneyim yaşatmak istiyorsanız pek çok merkezde spa deneyimine katılabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek ve annenize unutulmaz bir gün yaşatmak adına bu öneriyi de değerlendirebilirsiniz. Üstelik spa deneyimi, vücudu yenilemek üzere tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Genellikle birkaç saat veya bir gün boyunca sürer ve masaj, yüz bakımı, cilt bakımı, manikür, pedikür, sauna, buhar odası, sıcak küvet ve diğer rahatlama yöntemlerini de içerir. Seçenekleri değerlendirerek Anneler Günü’nde annenizin kendisini prensesler gibi hissetmesine yardımcı olabilirsiniz.
 • Yemek Verin: Sevdiklerinizle beraber yiyeceğiniz akşam yemeği, sıcak bir atmosferde bir araya gelmenizi sağlar. Masa için özel bir dekorasyon düşünerek yemeği daha özel hale getirebilirsiniz. Özel yemek takımları ya da dekoratif malzemeler kullanarak yemeğin sunumunu güzelleştirebilirsiniz. Anneniz, babanız, kardeşleriniz ve diğer sevdiklerinizle unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz. Annenizin zevkine uygun yemekler seçerek ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

 • Sanal Gerçeklik Oyunlarına Şans Verin: Anneler günü için birçok aktivite seçeneği mevcut olsa da birlikte geçireceğiniz eğlenceli ve anlamlı bir gün için sanal gerçeklik oyunları oynamak ilginç bir deneyim olacaktır. Sanal gerçeklik oyunları, son yılların popüler aktivitelerinden biridir ve kullanıcılarına farklı bir deneyim sunar. VR başlıkları, kulaklıklar ve kontrol cihazları gibi ekipmanlarla donatılmış bir sanal dünyada gezinmek oldukça heyecan vericidir. Unutulmamalıdır ki Anneler Günü, birbirinizle geçireceğiniz anlamlı bir gün olmalıdır. Haliyle seçtiğiniz aktivitenin herkesin keyif alabileceği bir etkinlik olduğundan emin olmalısınız. Sanal gerçeklik oyunları da bu konuda oldukça eğlenceli bir seçenek olabilir.
 • Birlikte Mektup Yazın: Anneler günü için yapabileceğiniz duygusal bir etkinlik olarak birlikte mektup yazmayı deneyebilirsiniz. Bu aktivite sadece annenizi mutlu etmekle kalmaz size de anlamlı bir deneyim yaşatır. Beraber oturup sıcak bir atmosferde kendinizi ifade edebileceğiniz uzun ve anlamlı mektuplar yazarak duygusal bağınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Mektup yazmak her ne kadar eski moda bir yöntem gibi görünse de hala çok değerli ve anlamlı bir aktivitedir. Annenizle birlikte ona hissettiklerinizi, düşüncelerinizi ve hayallerinizi aktarabileceğiniz bir mektup yazmak unutulmaz bir anı olarak kalabilir. Birlikte mektup yazmak için birkaç farklı yöntem deneyebilirsiniz. İlk olarak her biriniz kendi mektubunuzu ayrı ayrı yazabilir, ardından da mektuplarınızı bir araya getirerek birbirinize okuyabilirsiniz. Bu sayede karşılıklı olarak birbirinize ne kadar önemli olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Bir diğer yöntem de, birlikte tek bir mektup yazmaktır. Bu yöntemde, birlikte bir kağıt ve kalem alarak sırayla, cümle cümle ya da paragraf paragraf mektubu tamamlayabilirsiniz. Aranızda bir iş birliği yaratarak güzel bir hikaye oluşturmanızı sağlayacak bir etkinliktir. Mektup yazarken kendinizi ifade etmek için samimi bir dil kullanmanız önemlidir. Duygularınızı ifade ederken, cümlelerinizi uzun tutarak ve detaylar ekleyerek mektubunuzu çok daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Annenize sevginizi, hayranlığınızı ve minnettarlığınızı ifade ederek ona ne kadar özel olduğunu hatırlatmaktan çekinmemelisiniz. Son olarak, mektuplarınızı yıllarca saklamak için güzel bir kutu seçebilirsiniz.

Siz de annenize özel bir hediye vermekle yetinmek yerine, beraber keyifli bir gün de geçirmek istiyorsanız, Turkcell Pasaj’da yer alan ürünler ve seçenekler sayesinde sürpriz dolu unutulmaz bir anneler günü planı hazırlayabilirsiniz!

scrolltotop svg