PubG Mobile En Hararetli Çatışma Bölgeleri
Oyun

9 dk okuma

Apple iOS ve Android telefonlar üzerinden PUBG mobile indirerek heyecanlı bir sanal savaşa giriş yapabilirsiniz. Bir battle royale oyunu olan PUBG çatışma bölgeleri ile soluksuz bir heyecan yaşayabilirsiniz. Oyuncuların bir uçaktan paraşütle atlamasıyla başlayan PUBG’de amaç hayatta son kalan oyuncu olmak. Her oyuncunun atlayacağı bölgeyi yani oyun haritasını seçebileceği bu oyunu daha da heyecanlı hale getirmek için belli haritalarda belli bölgelere atlayabilirsiniz. PUBG oyununda oyuncular genel olarak nerede eşya çoksa oraya yoğunlaşır. Her haritada farklı seçimler sunan oyunda oyun stiliniz nereye gitmeniz gerektiğini belirler. Bu yazıda aksiyon odaklı oyuncular için hangi bölgelerin yoğun çatışma ortamı sunduğunu sizin için listeledik.

PUBG Mobile Haritalarındaki Yoğun Çatışma Bölgeleri

Erangel

PUBG’nin çıkış haritası Erangel kurgusal olarak Karadeniz’de, Rusya’nın terk ettiği bir askeri üs adası olarak geçer. Ormanlık alan temalı büyük bir alan sunduğundan dolayı Erangel’de çembere yetişmek için araç kullanmanız gerekebilir. Erangel’in geniş haritasında aksiyon bulmak her zaman kolay değildir. Ancak PUBG çatışma bölgeleri arasında daha yoğun olan bazı özel bölgeler vardır.

Military Base

Birçok gamerın favorisi olan Military Base bölgesinde geniş bir alana yayılmış hangarlar ve yüksek seviye loot vardır. Eğer solo oynuyorsanız bölgenin genişliği kendinizi savunmanızı zorlaştırabilir.

School

PUBG’nin ilk yıllarında çatışma arayan herkesin birinci durağı olan School hala aksiyon severlerin favorileri arasında yer alır. Nispeten dar bir yer olması sebebiyle yakın mesafe çatışmaları daha yoğundur. Özellikle koordinasyonu iyi takımlar için School bölgesi çok iyi lootlar ve daha ilk saniyeden başlayan bir aksiyon sunar.

Georgopol

Liman bölgesi Georgopol’un içinde konteynerler ve hangarlar bulunur. Dahası bu bölgede çok fazla loot da vardır. Bu loot yoğunluğu beraberinde oyuncu yoğunluğu da getirir. Konteynerler arasında saklambaç usulu savaşabileceğiniz bu bölge de çok tercih edilen noktalar arasındadır.

Novorepnoye

Başka bir liman bölgesi olan Novorepnoye oyuncuların kovalamaç oynadığı bir noktadır. Burada bulunan konteynerlerden saklanma ve pusu kurmak amacıyla faydalanabilirsiniz. Bölgeden çıkmak içinse araba ya da bot kullanabilirsiniz.

Miramar

Miramar, çöl atmosferine sahip az gelişmiş bir şehire benzeyen tasarımı ile öne çıkar. Bu yönüyle Miramar haritası bir kartel filminin içindeymiş gibi hissetmenizi sağlar. Bu haritanın tasarımında Meksika’dan esinlenildiği de söylenir. Erangel’e benzer şekilde araç kullanmanın gerekli olduğu bir haritadır. Bu haritada genel olarak pek çok bölge sakin ve ucra kalır fakat PUBG çatışma bölgeleri arayan oyuncuların durak noktaları da vardır.

Hacienda del Patrón ve San Martin

Bir villa kompleksi olan Hacienda del Patrón çok dar bir alan olması sebebiyle çok yoğun bir çatışma ortamı sağlar. Hacienda del Patrón’a yakın bir yerleşim bölgesi olan San Martin’in yükseklik farkı sağlayan bir yapısı vardır. Konum avantajını doğru kullanan takımlar öne çıkabilir. Birbirine çok yakın olan bu iki bölgenin sağ kalanları genel olarak birbiriyle çatışır.

Pecado

Miramar haritası ilk yayınlandığında Erangel’deki School bölgesi gibi yoğun çatışmanın ilk duraklarından biri Pecado oldu. Pecado küçük alanı ve yüksek binalarıyla hem yakın hem uzak çatışma yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir bölgedir.

Los Leones

Genel olarak yoğun bir bölge olsa da ilk saniye çatışmalarının değil oyunun ilerleyen safhalarında kalabalıklaşır. Geniş bir şehir bölgesi olması sebebiyle sokak ve bina çatışmalarının yaşanabildiği bir alandır. Araç pusuları kurmak isteyen oyuncuların önceden konum almaya çalıştığı belli bölgeler arasındadır.

Karakin

Yıkılabilir duvarların ve C4 gibi patlayıcıların bulunduğu bu harita normalden daha az oyuncuyla oynanır. Fakat haritanın küçük olması nedeniyle Karakin’de çatışmadan uzak kalmak PUBG çatışma bölgeleri bulmaktan daha zor olabilir. Ancak satın alacağınız PUBG mobil oyun aksesuarları ile rakiplerinizi daha kolay yenebilirsiniz. Dahası haritanın belli bölgelerinde daha iyi loot ve dolayısıyla daha fazla oyuncu yoğunluğu bulunur.

Al Habar

Birçok apartman binası, yıkık araçlar ve yıkılabilir duvarları olan bir bölgedir. Al Habar’da yoğun loot ve oyuncu bulabilirsiniz. Binaların içinde ve çatılarında güzel lootlara rastlayabilirsiniz. Bu lootları ararken kendinizi rakiplerinizden saklamak konusunda dikkatli olmayı ihmal etmeyin.

Al Hayik

Küçük bir bölge olsa da solo veya duo oynayanlar için güzel eşyalar bulabilecekleri yoğun bir çatışma bölgesidir. Karakin’in en yoğun çatışma yaşanılan yeri olarak da nitelendirilebilir.

Bahr Sahir

Bahr Sahir bölgesinin tepe kısmında bulunan depoda ve tünellerde çok iyi lootlar bulabilirsiniz. Geniş bir alan olan Bahr Sahir’de rakiplerinizden saklanabileceğiniz pek çok yer de vardır. Eğer iyi şekilde koordine olabilirseniz hem çok iyi lootlara hem de çok yüksek öldürme sayısına ulaşabilirsiniz.

Sanhok

Karakin kadar olmasa da yine dar alanda aksiyonu bol bir alandır. Sanhok’u özel kılansa PUBG’nin ilk küçük boyutlu haritası olmasıdır. Güneydoğu Asya bölgesini baz alarak tasarlanan harita bölge çeşitliliği açısından zengindir. Bu avantajı kullanarak farklı savaş taktikleri geliştirebilirsiniz.

Boot Camp

Sanhok haritasının merkezine yakın olan Boot Camp çok iyi loot verir. Bu alan aynı zamanda haritanın en yoğun bölgelerinden biridir. Boot Camp’daki küçük binalar ve ufak hendek tipi tüneller sayesinde çatışmalarda farklı taktikler deneyebilirsiniz.

Paradise Resort

Güzel bir tatil mekanına benzeyen Paradise Resort sakin bir yer gibi tasarlansa da PUBG’de çatışmanın bol olduğu bölgelerdendir. Paradise Resort merkezindeki fil heykelinin etrafında bulunmak tehlikeli olsa da en iyi lootlar bu alandan çıkar. Çoğu yoğun bölge gibi bir yüksek risk – yüksek ödül durumu Paradise Resort için de geçerlidir.

Ruins

Tapınak yıkıntıları olarak tasarlanan Ruins özellikle yakın mesafe çatışmaya uygun bir noktadır. Ruins keskin nişancılık yerine yakın savaşın daha çok gerçekleştiği bir yerdir. Buradaki yer altı tünelleri loot açısından avantajlıdır.

Vikendi

Karlı ve soğuk atmosferiyle öne çıkan Vikendi PUBG mobile oyununun en büyük haritaları arasında yer alır. Harita büyük olsa da takımınızla iletişim kurmak ve rakiplerinizi duyabilmek için telefonunuza uygun kulaklıklar kullanabilirsiniz. Yön bulmak biraz zor olsa da Vikendi’deki PUBG çatışma bölgeleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve rotanızı ona göre çizmeniz de size avantaj sağlar.

Dobro Mesto

Vikendi’nin batı sınırında yer alan Dobro Mesto geniş alanı ve yüksek loot yoğunluğu ile 3-4 kişilik ekipleri besleyebilecek kapasitedir. En iyi lootlar için bölgenin merkezine gitmeniz şansınızı arttıracaktır. Bölgenin konumu nedeniyle buradan çıkmak ve çembere yetişmek için bir araca ihtiyacınız olabilir.

Villa

Güzel bir kış yerleşkesi gibi gözüken Villa, PUBG çatışma bölgeleri arasında yoğun aksiyonun yaşandığı başka bir bölgedir. Dobro Mesto gibi full bir ekibi rahat bir şekilde donatacak loota sahip olan Villa ekip savaşlarının çok olduğu bir alandır. Merkeze yakın olduğu için oyunun ilerleyen safhalarında Villa’ya gelen oyuncular artabilir.

Castle

Castle, Vikendi haritasının merkezinde donuk suların ortasında yer alır ve çok iyi loot bulundurur. Vikendi haritasının uğrak bir noktası olduğu için bölgeden sağ çıksanız bile dikkatli olmanız gerekir.

Cosmodrome

PUBG Mobile oyununun en büyük bölgelerinden Cosmodrome, uzay araştırma üssü tasarımıyla ilgi çekici bir bölgedir. Bu alan çok loot taşıyor fakat büyüklüğü nedeniyle Cosmodrome’u biraz arşınlamanız gerekebilir.

scrolltotop svg